یوسف کرمی در گفت و گو با پايگاه اينترنتی كانون تكواندوكاران ايران:

از مسئولان فدراسیون می خواهم در مورد عدم دعوتم به اردوی تیم ملی پاسخ شفاف دهند.

اشاره:

به تیم ملی دعوت نشد. کاپیتان پرافتخار روزهای نه چندان دور تیم ملی تکواندو کشورمان، این روزها چندان حال و احوال دل چسبی ندارد. رنجور از نامهربانی ها، شگفت زده از نارفاقتی ها و افسوس خوردن از تلاش های بی وقفه چندین ساله، حال این روزهای یوسف کرمی است. زحمات وی گرچه اسباب سربلندی هرچه بیشتر تکواندو ایران شد، اما پیچ و مهره میز برخی را نیز محکم تر کرد. همان افرادی که اکنون حالی هم از این قهرمان بلند آوازه تکواندو ایران و جهان نمی پرسند و شاید هم در اوج تجربه خواهان تمام شدنش هستند. با این که دل این قهرمان از نامردمی ها شکسته است، باز هم پهلوانانه و بدون گله گزاری از کسی تنها یک پرسش دارد؛ چرا به تیم ملی دعوت نمی شوم؟ در ذیل گفت و گوی یوسف کرمی با پایگاه اینترنتی کانون تکواندوکاران ایران در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

عدم حضور شما در مسابقات جهانی مکزیک برای خیلی ها جای تعجب داشت، چرا این اتفاق افتاد؟

بنده تا آخرین روزهای تیم ملی جهت اعزام به مسابقات جهانی مکزیک در کنار تیم بودم و پا به پای سایر اعضای تیم ملی تمرینات را پشت سر گذاشتم و از هر نظر آماده بودم؛ اما کم‌تر از دو ماه مانده به مسابقات جهانی به دلیل پاره‌ای مسائل و نامهربانی‌های مسئولان و دوستان این طور ترجیح دادم که اردو را ترک کنم.

 چرا برای اردوی تیم ملی جهت شرکت در کامبت گیمز (2013)  دعوت نشدید؟

متأسفانه خودم هم نمی‌دانم چرا برای اردوی اخیر مرا دعوت نکردند! این برای خودم هم جای سؤال دارد. بنده تمریناتم را قطع نکرده و هم‌چنان به طور مرتب ادامه داده ام. در حال حاضر هم در آمادگی مطلوبی به سر می‌برم؛ ضمن این که حضور در تیم ملی و تجدید افتخارات گذشته برای میهنم را هم افتخاری برای خود می‌دانم.

دلیل عدم دعوت به تیم ملی را در چه می‌دانید، با توجه به این که برخی دعوت شدگان به هیچ وجه سابقه و تجربه شما را ندارند؟

تمام اعضای تیم ملی از دوستان خوب من هستند و من برای همه‌شان آرزوی موفقیت دارم. اما زمانی که با این همه تجربه حاصل از حضور در مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی و کسب مدال‌های مختلف از این مسابقات و این که در حال حاضر نیز از سایر دعوت‌شدگان به اردو کم ندارم،  برایم سؤال برانگیز است که چرا به اردو دعوت نشده‌ام. بنابراین از مسئولان انتظار دارم. در مورد عدم دعوتم به اردوی تیم ملی پاسخ روشن و شفافی دهند.

 

تهيه و تنظيم: روابط عمومی كانون تكواندوكاران ايران.

۱۳۹۲/۱۰/۲۱