رئيس کانون تکواندو کاران ایران: به تعداد انگشتان يك دست هم مثل مهماندوست نداريم

سيد علي حق شناس، رئيس اتحاديه متخصصان ورزش هاي رزمي در گفت و گوي اختصاصي با خبرگزاري اوج نيوز گفت: برخوردي كه در اين مدت با رضا مهماندوست صورت گرفت، غيرشرعي و غيراخلاقي بود و بايد نهادهايي چون وزارت ورزش و جوانان و مجلس شوراي اسلامي هرچه سريع تر با دل جويي از اين سرمايه ملي كه يك ميهن پرست واقعي است آب رفته را به جوي باز گردانند.

قهرمان تكواندو اروپا ( آلمان – 2000 ) تصريح كرد: برخي آقايان چون خود بدون سابقه لازم اجرايي و فني، مدير و مربي شده اند بي هيچ توجيه و منطق كارشناسي مي گويند تا دلتان بخواهد مربي خوب در كشور ريخته است. بله ما مربيان گمنامي داريم كه با خون دل شاگرد ساخته و تقديم تيم هاي ملي كرده اند و ديگران با استفاده از بودجه دولتي توفيقات آنان را در كارنامه خود ثبت كرده و نامي هم از آن مربيان نبرده اند. اما مربي گري در سطح ملي و بين المللي كاري جداگانه از تيم داري و حتي شاگردسازي است كه دانش تئوريك كافي، كاريزماي لازم و تجربه فراوان خاص خود را مي طلبد و بايد به جرأت گفت كه در ايران به تعداد انگشتان يك دست هم مربي چون رضا مهماندوست كه حائز چنين شرايطي باشد را نداريم .

بنيان گذار تاپ تكواندو ( اولين سبك آزاد تكواندو جهان )‌ افزود: آن هايي كه زحمات و كارنامه پربار مهماندوست را كوچك شمرده و يا آن را از آن خود مي دانند به ياد بياورند كه او در سال 2004 به عنوان يك ايراني، چين تايپه را قهرمان تكواندو المپيك كرد ولي ماه ها در ايران بي اعتنايي ديد و بي كار ماند.

قوه قضائيه بودجه بيت المال در فدراسيون تكواندو را بررسي كند
 

رئيس انجمن صنفي كانون تكواندوكاران ايران در ادامه اين گفت و گو اظهار داشت: در ده سال گذشته بارها گفته ايم كه نهادهاي نظارتي غير ورزشي از قوه قضائيه همچون سازمان بازرسي كل كشور نحوه صرف پول بيت المال در فدراسيون تكواندو را بررسي كرده و به آگاهي مردم برساند. عده اي تصور مي كنند كه اين يك تهمت است در صورتي كه چنين چيزي نيست و آن كه حسابش پاك است نبايد از محاسبه باكي داشته باشد. در ايران اصل بر برائت است مگر اين كه خلافش ثابت شود.

قهرمان كيك بوكسينگ جهان ( اسپانيا - 2008 ) افزود: در حالي كه كشور ما در شرايط ويژه اي قرار دارد و نيازمند حضور مقتدر در المپيك هستيم نبايد چنين اتفاقاتي رخ مي داد. اگر در كشوري صاحب ورزش، مديري حقوق به حق و درخواستي سرمربي تيم ملي كه از قضا بهترين مربي جهان است را از او دريغ مي كرد بلادرنگ بركنار مي شد؛ اما متأسفانه شاهد اين هستيم كه كميته ملي المپيك هم پشت مهماندوست را خالي كرده است.

حق شناس در خصوص نظرش درباره سرمربي گري تيم ملي توسط فريبرز عسگري گفت: كار يك مربي حرفه اي قرارداد بستن و مربي گري كردن است. نهايت آرزوي هر مربي هم سرمربي گري تيم ملي كشورش است. منشاء اين مشكلات به مربيان بازنمي گردد. سرمربي فعلي تيم ملي هم از قهرمانان ملي و مربيان با سابقه است كه صرف نظر از مباحث فني داراي شخصيت بالايي است. 

منبع: اوج نیوز