خبرگزاري فارس: رئيس جمعيت سازمان‌هاي غير دولتي ورزش گفت: نزديك 10 سال فعاليت در بخش غيردولتي ورزش، به ما ثابت كرده است بخش خصوصي جايگاهي در ورزش ايران ندارد.

سید علي حق شناس در گفت و گو با خبرگزاری فارس افزود: 9 سال پيش كانون تكواندو كاران ايران، نخستين نهاد مدني قانون‌مند ورزش كشور را تاسيس كرديم و در سال 1383 با تشكيل اتحاديه متخصصان ورزش هاي رزمي در توسعه كمي و كيفي رشته هاي مختلف رزمي گام برداشتيم.
وي ادامه داد: برگزاري ده‌ها دوره مسابقات قهرماني استاني و كشوري از رده خردسالان تا بزرگسالان به ويژه در رشته هاي تكواندو، كاراته، تاپ تكواندو و كيك بوكسينگ و افتخار آفريني تيم هاي منتخب اعزامي به تورنمنت هاي معتبر بين‌المللي از جمله نتايج فعاليت اين سال ها است. اين در حالي است كه همواره شاهد بي مهري ساختارهاي وقت ورزش و كارشكني فدراسيون هاي مربوطه بوده ايم.
قهرمان كيك بوكسينگ جهان (مادريد- 2008) گفت: اين حجم فعاليت را بدون دريافت يك ريال بودجه از دولت يا حتي در اختيار داشتن اسپانسر(حمايت كننده مالي)، با كمك هاي مردمي و هزينه شخصي انجام داده ايم؛ ضمن اين كه در بعد فني مربيان، داوران و قهرمانان تحت پوشش را خود به طور مستقل پرورش داده ايم.

رئيس كانون تكواندوكاران ايران و بنيان‌گذار تاپ تكواندو اظهار داشت: در سال هاي گذشته حمايت هاي مادي و معنوي بالايي از سوي سازمان ورزش و رسانه ها از برخي فدراسيون ها از جمله تكواندو صورت گرفته كه مي توانست نتايج به مراتب بهتر از اين را به ارمغان آورد. خدمت كردن به ورزش در هر شرايط يك افتخار بزرگ است و مديريت كردن با بودجه بيت المال و امكانات عمومي در فدراسيون هاي ما شاهكار نيست كه برخي در قبال آن با كسب نتايج متوسط بخواهند بر سر مردم و دولت منت بگذراند.
قهرمان تكواندوي اروپا (آلمان -2000) افزود: متاسفانه طي سال هاي گذشته سكون مديريتي، عدم گردش نخبگان و نبود توجه لازم به نهادهاي مدني و دلسوزان رشته هاي ورزشي موجبات دلزدگي متخصصان و كاربلدان را فراهم كرده و باعث ارجحيت رابطه به ضابطه و ظهور پديده هايي از قبيل مديران پرهزينه و تك محور با بازدهي نازل و متخصص نماها در ورزش ايران شده كه در صورت عدم توجه جدي و نظارت كامل سازمان تربيت بدني مي تواند زنگ خطر جدي براي ورزش كشور باشد كه شايد جبران تبعات آن سال ها زمان ببرد.

منبع: خبرگزاری فارس، سرویس ورزشی - رزمی، سه شنبه 17/09/88