رییس جمعیت سازمانهای غیر دولتی ورزش گفت: تا کنون هیچ درخواستی مبنی بر تایید اعزام و یا استفاده از امکانات قهرمانی اعضاء تیم کیک بوکسینگ ایران که ماه گذشته موفق به کسب مقام قهرمانی جهان در جام گلادیاتورها شدند، به سازمان تربیت بدنی ارائه نشده است.

در پی اعلام مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی و تفریحی سازمان تربیت بدنی مبنی بر حضور غیر قانونی تیم کیک بوکسینگ مردان ایران در مسابقات بین‌المللی اسپانیا به دلیل نداشتن مجوز شورای برون مرزی سازمان، سید علی حق‌شناس رییس اتحادیه متخصصان ورزشهای رزمی ایران در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی ده سال گذشته افتخارات متعددی را در قالب نهاد مدنی و با هزینه‌های شخصی برای کشورمان به ارمغان آورده‌ایم و متأسفانه غالب اوقات هم با برخوردهای این چنینی مواجه شده‌ایم. وی افزود: در ایران ورزش متعلق به مردم است و میراث خانوادگی فرد، شخص یا گروه خاصی نیست، ضمن اینکه هر ورزشکار شهروند ایران قادر است، آزادانه در رقابت‌های بین المللی شرکت کرده و برای کشورش افتخار کسب کند.

مضاف بر اینکه اعزامهای انجام شده در قالب بخش خصوصی و کاملاً قانومند صورت گرفته و اظهار نظر در مورد آن در صلاحیت مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی و تفریحی نیست.

قهرمان سنگین وزن کیک بوکسینگ جهان (اسپانیا 2008) تصریح کرد: شعار مردم مداری و حمایت از نهادهای مدنی همواره از دستورات رییس جمهوری بوده و مسوولان ارشد سازمان تربیت بدنی نیز بر این مهم تاکید داشته و از حامیان بخش غیر دولتی هستند.

قهرمان فول کنتاکت جهان در سال 2001 افزود: از سازمان تربیت بدنی به عنوان متولی ورزش کشور خواهان دقت نظر در روند پروسه قانونی تایید صلاحیت افرادی که عهده دار مسوولیت فدراسیون‌ها از جمله برخی فدراسیونهای رزمی می‌شوند، هستیم تا صلاحیت کامل فنی و بخصوص تحصیلی این افراد برای همگان محرز باشد تا شاهد حضور برخی متخصص نماها در راس این مسوولیت‌ها نباشیم.

بنیانگذار اولین نهاد مدنی ورزش ایران در پایان گفت: قهرمانی در بین 50 کشور جهان در حضور اسپانیا، میزبان رقابتها و آمریکا و انگلیس از کشور های مطرح کیک بوکسینگ جهان شایسته تقدیر در خورشان قهرمانان واقعی ملی است که این مهم به زودی توسط ورزش دوستان و مردم علاقه مند به ورزش صورت خواهد گرفت.

منبع: هفته نامه نیرو، شماره 922، سه شنبه، 8/5/1387