رییس جمعیت سازمانهای غیر دولتی ورزش ایران گفت: المپیک معتبرترین میدان ورزشی جهان است و حاصل تلاش یک ورزشکار در یک پروسه چند ساله در این میدان به بار می‌نشیند.

سید علی حق‌شناس در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد:‌ شکی نیست که باید بهترینها به رقابتهای المپیک اعزام شوند و مسابقات انتخابی نیز لازمه این حضور مقتدرانه است، اما در تکواندو متاسفانه برخی جریانات در نهایت بدون رسیدن به خواسته خود، وضع را به گونه‌ای پیش بردند تا در کمتر از 40 روز تا المپیک ،‌ امیدهای اصلی کسب مدال با خستگی و مصدومیت به این بازیها اعزام شوند.

رییس کانون تکواندوکاران ایران افزود: در مقاطع حساس و سرنوشت ساز که بعضاً شامل مصالح ملی نیز می‌شده است ، باید با تصمیم گیری‌های مدبرانه مسایل حل و فصل می‌شد که در این خصوص تقریباً هیچگاه عملکرد قوی را شاهد نبودیم.

قهرمان مسابقات تکواندو اروپا (آلمان 2000) خاطر نشان کرد: رشادت ورزشکاران ایرانی در تمامی دنیا بر هیچ کس پوشیده نیست و امیدوارم قهرمانان تکواندو به رغم برخی کمبودها، خوش رنگ‌ترین مدال را برای مردم به ارمغان بیاورند.

دارنده مدال طلای مسابقات جهانی کیک بوکسینگ اسپانیا، در ادامه این گفت و گو در مورد قهرمانی اخیر تیم منتخب کیک بوکسینگ ایران در رقابتهای جهانی موسوم به جام گلادیاتورها تصریح کرد: سطح مسابقات بسیار بالا بود و حدود 50 کشور جهان طی سه روز در مادرید به رقابت پرداختند.

این مسابقات از طریق تلویزیون ملی اسپانیا و فینال نیز از طریق یورو اسپورت پخش زنده شد.

وی افزود : علی رغم شیطنت هایی که از طرف میزبان و آمریکایی‌ها صورت گرفت، تیم ایران پنج فینالیست داشت که به لطف خدا و همت اعضاء ، تیم کشورمان به مقام قهرمانی دست یافتیم. رییس اتحادیه متخصصان ورزشهای رزمی ایران خاطر نشان کرد: دیدگاه مجموعه دولتی ورزشی کشور باید نسبت به فعالیت نهادهای مدنی و قهرمانی ملی که بدون کوچکترین چشمداشت ریالی، توسط بخش خصوصی برای کشور افتخار آفرین هستند، کاملاً تغییر کند، ضمن اینکه متأسفانه رویکرد صدا و سیما و معدود برنامه‌های رزمی، صرفاً بازگو کننده فعالیت فدراسیون است.

حتی بعضاً شاهد صحبت‌های جهت‌دار مجریان برنامه در خصوص سازمانهای غیر دولتی نیز هستیم.

رییس جمعیت سازمانهای غیر دولتی ورزش ادامه داد : اخیراً با ارسال نامه‌ای به مهندس ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما خواستار رسیدگی به این وضعیت شده‌ایم تا اگر سیاست گذاران و برنامه سازان ، تریبونی در اختیار افرادی که بدون صرف بودجه بیت المال قریب یک دهه است، صدها فعالیت کم نظیر را به انجام رسانده‌اند، قرار نمی‌دهند، حداقل در صدد تخریب و تحقیر نهادهای مدنی برنیایند و برخلاف رسالت یک رسانه ملی، بدون دعوت و حضور نمایندگان این نهادها یک سویه حکم ندهند.

قهرمان کیک بوکسینگ جهان (اسپانیا 2008) در مورد وضعیت اخیر کیک بوکسینگ ایران و ادعای بعضی افراد و ارگانها نسبت به مالکیت این بخش گفت:‌ متأسفانه برخی افراد متخصص نما،‌ چندی است که خود را مالک سبکهای رزمی می‌دانند و حتی چشم طمع به دستاوردهای پیشکسوتان و زحمتکشان رزمی دارند که در صورت ارائه شکایت رسمی به اتحادیه از سوی این عزیزان آمادگی برخورد حقوقی و قضایی با این افراد را داریم. کیک بوکسینگ نیز مانند تمامی ورزشهای دیگر متعلق به مردم است. در بخش دولتی ورزش، فدراسیون رزمی از زمان ریاست اسبق فدراسیون کاراته پیگیر مدیریت کیک بوکسینگ در این فدراسیون بود که به رغم ارائه استدلالهای فنی و اداری ارائه شده توسط فدراسیون کاراته به سازمان، بخش دولتی ورزش خواهان حضور کیک بوکس در فدراسیون رزمی است که در این صورت برای فدراسیون کاراته چاره‌ای جز قبول این تصمیمات نمی‌ماند، زیرا زیر مجموعه سازمان تربیت بدنی است.

قهرمان فول کنتاکت جهان (هلند 2001) در پایان اظهار کرد: با تایید شورای مرکزی و پس از قهرمانی کیک بوکسینگ در اسپانیا ، این رشته که تا پیش از این تحت پوشش معاونت رینگی اتحادیه اداره می‌شد، از این پس به عنوان یک معاونت مستقل فعالیت خواهد کرد.

منبع: هفته نامه نیرو،  شماره 919، چهارشنبه، 19/4/1387