برگزاری متناوب مسابقات داخلی، دوره‌های مختلف مربیگری، داوری و اعزام تیم‌های رشته‌های مختلف رزمی از برنامه‌های در دستور کار اتحادیه در سال 87 می‌باشد.

سید علی حق‌شناس رییس هیأت مدیره و مدیر عامل جمعیت سازمان‌های غیر دولتی ورزش و اتحادیه متخصصان ورزش‌های رزمی ایران در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان مطلب فوق افزود: این اتحادیه در سال 86 بیش از ده‌ها دوره‌ مسابقات قهرمانی در رشته‌های کاراته، تکواندو،‌ جودو، کیک بوکسینگ،‌ ووشو و کونگ‌فو برگزار کرده است.

قهرمانی ایران در تورنمنت بین‌المللی تکواندو کلاس A جهانی روسیه به رغم ترکیب ناقص تیم اعزامی، در حضور 29 کشور از جمله کره جنوبی، مکزیک و آمریکا نقطه عطفی در فعالیت‌های اتحادیه بود.

حق‌شناس افزود: در سال 87 چهار تا پنج اعزام پیش بینی شده که اهم آنها در شش ماهه نخست سال ، اعزام تیم منتخب کیک بوکسینگ ایران به مسابقات جهانی مادرید، کاراته (کیوکوشین) استان تهران به تورنمنت رم و ساواته (بوکس فرانسوی) به تورنمنت پاریس خواهد بود.

قهرمان فول کنتاکت جهان (هلند 2001) در ادامه گفت: روند حرکتی اتحادیه در راستای فعالیت بخش خصوصی و غیر دولتی و با حمایت‌های مردمی صورت می‌گیرد که این روند از سال 79 با تاسیس کانون تکواندوکاران ایران در ورزش کشور آغاز شده است.

وی افزود: طی نزدیک به یک دهه حضور فعال نهادهای مدنی در ورزش که منجر به خیل کثیر فعالیت‌های داخلی و کسب افتخارات متعدد در میادین بین‌المللی شده، متأسفانه توجه لازم از سوی دولت صورت نگرفته است. در حالی که قهرمانان مختلف خصوصاً در رشته‌های رزمی با هزینه‌های شخصی پرچم ایران اسلامی را در میادین جهانی و بین‌المللی به اهتزار در می‌آورند، حمایتی از ایشان صورت نمی‌گیرد. البته هیچ‌گاه نمی‌توان منکر زحمات قهرمانان فدراسیون‌های مختلف شد، ولی ورزشکاران بخش خصوصی بدون تحمیل هزینه‌های گوناگون بر بیت‌المال و چشم داشت هدایای آنچنانی ، برای کشور افتخار آفرین هستند.

فی الواقع قهرمانان بخش خصوصی قهرمانان ملی‌اند. رییس کانون تکواندوکاران ایران در خصوص وضعیت تکواندو ایران در بازیهای المپیک گفت: المپیک جای بهترین‌هاست و باید بهترین‌ها به المپیک اعزام شوند.

سطح کیفی تکواندو المپیک از بازی‌های جهانی پایین‌تر است، اما استرس و فشار روانی بالایی بر بازیکنان و کادر فنی حاکم است. کسانی که سهمیه المپیک را دریافت کرده‌اند، باید فضا را در اختیار دیگران نیز قرار دهند تا در صورت آماده‌تر بودن به این رقابت‌ها اعزام شوند. خوشبختانه دیدگاه بازیکنان سهمیه گرفته در این زمینه نیز حرفه‌ای است و این به نفع مصالح ملی می‌باشد.

منبع: هفته نامه نیرو، شماره 913، چهارشنبه، 1/3/1387