رییس جمعیت سازمان غیر دولتی ورزش و اتحادیه متخصصان ورزشهای رزمی در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت: سازمان تربیت بدنی باید نگاه ویژه‌ای به تشکیلات غیر دولتی قانونمند داشته باشد.

سید علی حق‌شناس افزود: اتحادیه متخصصان در سال گذشته 50 دوره مسابقات کشوری و استانی در رشته‌های تکواندو، جودو، کاراته، ووشو، کیک بوکسینگ، فول کنتاکت و کونگ فو برگزار کرده است.

وی ادامه داد : قهرمانی تیم ایران در مسابقات بین‌المللی کلاس A جهانی تکواندو روسیه در حضور تیم ملی کره جنوبی، نقطه عطفی در فعالیت‌های اتحادیه بود، آن هم در شرایطی که تیم ایران با ترکیب کامل اعزام نشده بود. این در حالی بود که بهترین فایتر این دوره از رقابتها نیز از تیم ایران انتخاب شد.

حق‌شناس با اشاره به برگزاری 25 دوره کلاس مربیگری و داوری در رشته‌های مختلف اظهار داشت:‌ علاوه بر آن، آزمون‌های ارتقاء دان و غیره از دیگر برنامه‌های اجرایی اتحادیه در سال گذشته بود، به طوری که می‌توان سال 86 را از پربارترین سال‌ها نامید.

قهرمان فول کنتاکت جهان (هلند 2001) از اعزام تیم ساواته (بوکس فرانسوی) به مسابقات قهرمانی جهان در فرانسه، کیک بوکسینگ به مسابقات قهرمانی جهان در تایلند و کیوکوشین کاراته به تورنمنت آذربایجان خبر داد و تصریح کرد: در سال جاری و در مرداد ماه انتخابات رییس، نواب رییس و دبیر اتحادیه صورت می‌گیرد که بنده بار دیگر نامزد خواهم شد.

بنیانگذار اولین نهاد مدنی ورزش ایران ادامه داد: تمامی این فعالیت‌ها از سوی بخش خصوصی و با کمک‌های مردمی صورت گرفته و هیچ بودجه دولتی در اختیار ما نبوده است.

وی تاکید کرد: سازمان ورزش اگر بودجه‌ای به ما نمی‌دهد، حداقل می‌تواند امکانات خود را بیشتر در اختیار N.G.O ها قرار داده و جلوی کارشکنی برخی فدراسیون‌ها که طلایه‌دار عناد با نهادهای مدنی می‌باشند را بگیرد. باید با نگاهی ویژه بهای بیشتری به بخش خصوصی قانونمند ورزش داده شود.

منبع: هفته نامه نیرو، چهارشنبه، 21/1/1387