فدراسیون‌های ورزشی مدیران متخصص خود را یکی پس از دیگری از دست داده و با کمال تأسف افراد غیر متخصص بر مسند فدراسیون‌های کاملاً تخصصی قرار می‌گیرند.

محمد عبدلی‌پور سخنگو و عضو شورای مرکزی جمعیت سازمان های غیر دولتی ورزش در حاشیه هفتمین نشست شورای مرکزی سندیکاهای نهادهای مدنی در شیراز در گفت و گو با ایلنا با بیان مطلب فوق گفت :‌ سیاست سازمان تربیت بدنی در برکناری روسای فدراسیون‌ها در این دو سال جز ناکامی‌های پی‌در پی رشته‌های پر طرفداری چون فوتبال، کشتی و وزنه برداری چیزی در بر نداشته است. ضمن اینکه در برخی رشته‌های رزمی مانند کاراته و ووشو نیز شاهد حذف این مدیران بوده‌ایم. به نظر می‌رسد با ادامه این شرایط ناکامی بزرگی در المپیک 2008 در انتظار ورزش کشور خواهد بود.

این فعال سیاسی ورزشی در خصوص اعلام خبر افتتاح نخستین مدرسه تکواندو کشور از سوی فدراسیون تکواندو اظهار داشت: البته در خروجی یکی از خبرگزاری‌ها به درستی افتتاح اولین مدرسه، تحت پوشش فدراسیون تکواندو اعلام شده بود. آنچه مسلم است بر اساس مستندات حقیقی و حقوقی اولین و دومین مدرسه تکواندو کشور طی سال‌های 80 و 81 توسط بخش خصوصی (کانون تکواندوکاران ایران) در استان‌های تهران و مازندران افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

به هر حال جا دارد ضمن تقدیر از زحمات عزیزان بخش دولتی تکواندو کشور، افتتاح سومین مدرسه تکواندو ایران را به ایشان تبریک عرض کنیم. محمد عبدلی‌پور با بیان اینکه یکی از اهداف مصوب جمعیت، حمایت حقوقی از نهادهای غیر دولتی ورزش در تمامی رشته‌ها است افزود: قطعاً احقاق حقوق سازمان‌های مدنی و پیگیری قضایی را در صورت لزوم، در دستور کار خود داریم.

منبع: هفته نامه نیرو، شماره 887، چهارشنبه، 9/8/1386