سید علی حق‌شناس رییس اتحادیه متخصصان ورزشهای رزمی در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری ایسنا در خصوص نتایج تیم ملی تکواندو در منچستر با بیان مطلب فوق گفت: نتایج به دست آمده توسط ساعی در مسابقات اخیر نا امید کننده بوده است و مشکلات وی را باید کادر فنی بررسی و برطرف کند. با تداوم این شرایط و اینکه مشکلات وی یا مربوط به سن و یا فنی است، نمی‌توان مانند گذشته روی این قهرمان حساب کرد. از طرفی کرمی هم تقریباً وضعیت مشابهی دارد. البته بضاعت تکواندو ما در این وزن همین است. انتخابی هم شاهد بودیم که نفر پیروز به رقابت‌ها اعزام شد. قهرمان تکواندو اروپا (دورتموند – 2000) خاطر نشان کرد: در بحث تکواندو بانوان اعتقاد دارم باید خیلی بیشتر از اینها کار و تلاش شود و ساختار دولتی تکواندو باید در این زمینه برنامه‌ریزی جدی داشته باشد. باید از مربیان خارجی مجرب برای هدایت تیم بانوان استفاده و کادر فنی تیم ملی تقویت و بخصوص اردوهای کوتاه و بلند مدت با حریفان مطرح خارجی برگزار شود.

رییس کانون تکواندوکاران ایران تصریح کرد: با این شرایط نمی‌توانیم روی مدال المپیکی تکواندو حساب ویژه کنیم و به نظر من کادر فنی تیم ملی که در یکی دو سال اخیر برخلاف سالهای گذشته نتایج مناسبی را کسب نکرده است، اگر احساس می‌کنند که بیش از این مثمر ثمر نخواهند بود، باید شهامت داشته و کناره‌گیری خود را اعلام کنند.

ضمن اینکه ملی پوشانی هم که دیگر توانایی حضور در میادین بزرگ را ندارند، اگر خود نیز به این امر واقفند، می‌بایست با در نظر گرفتن مسایل ملی و اهمیت مسابقات المپیک برای کشور، جای خود را به شایسته‌ترها بدهند.

قهرمان تکواندو تورنمنت فرانسه (پاریس – 2002) درباره نوع قرعه‌های ملی پوشان و ادعای فینال‌های زودرس اظهار کرد: هرگز نمی‌توان قرعه را در مسابقات ورزشی نادیده گرفت، ولی اگر در تکواندو جهان خود را مدعی قهرمانی جهان یا حداقل دفاع از عنوان نایب قهرمانی می‌دانیم، نباید باز هم روی قرعه‌ها و از این دست مسایل مانور دهیم. باید قبول کنیم امروز دیگر کره تنها حریف اصلی ما در تکواندو نخواهد بود. ممکن است همین قرعه‌ها در المپیک هم برای ما حاصل شود. بنابراین مشکل اصلی عدم نتیجه گیری تکواندو، قرعه نیست. بنیانگذار اولین سبک آزاد تکواندو جهان (تاپ تکواندو) با بیان اینکه به دلیل سطح پایین‌تر مسابقات آسیایی در مقایسه با جهانی، احتمال بالایی برای کسب مدال و سهمیه المپیک در این مسابقات وجود دارد یادآور شد: به اعتقاد من باید در برخی اوزان اعزامی و کادر فنی تیم ملی فکری عاجل کرد.

منبع: هفته نامه نیرو، چهارشنبه، 18/7/1386