کسب عنوان سیزدهم جهان به هیچ وجه مورد قبول خانواده ورزش و تکواندو کشور نیست و کسانی که کسب این عنوان را مورد تایید خانواده تکواندو می‌دانند، احتمالاً منظورشان چهار دیواری فدراسیون و کارکنان آن می‌باشند.

سید علی حق‌شناس رییس هیأت مدیره و مدیر عامل کانون تکواندوکاران ایران (اولین نهاد مدنی ورزش کشور) و اتحادیه متخصصان ورزش‌های رزمی در گفت و گو با ایسنا با بیان این مطلب افزود: مسابقات تکواندو قهرمانی جهان همواره سوای مسابقات آسیایی، جام جهانی و حتی المپیک بوده و تکواندو ایران در طی چندین سال برگزاری این رقابت‌ها به تعداد انگشتان دست هم مدال طلا کسب نکرده، ولی فدراسیون تکواندو همواره با بزرگنمایی مسابقات دیگر، تمامی ضعف‌ها را پوشانده است.

قهرمان تکواندو تورنمنت بلژیک (بروکسل – 2000) افزود: واقعیت‌های تکواندو ایران در عمل چیز دیگری است. عدم اهتمام لازم در راستای پشتوانه سازی، به کارگیری نخبگان و متخصصان و نیز کنار گذاشتن بسیاری از مربیان مجرب و دارای کارنامه، رودر رو قرار گرفتن با اولین نهاد مدنی ورزش که بدون تخصیص یک ریال بودجه و کارشکنی‌های مختلف در طی هفت سال کارنامه‌ای به مراتب پربارتر در بعد داخلی و بین‌المللی داشته، بزرگنمایی بیش از حد دستاوردهای تکواندو به طرق مختلف، حقایقی است که نتیجه آن تنزل تکواندو ایران در حد و اندازه دهه 60 است.

حق‌شناس در ادامه گفت: متأسفانه برخی آقایان به جای عذر خواهی رسمی از مردمی که سرمایه و بیت‌المال خود را در اختیار قرار داده‌اند، همچون همیشه با توسل به حربه ناداوری و ارایه اطلاعات یک سویه،‌ عنوان سیزدهمی را با نایب قهرمانی بدون طلا متعارف می‌کنند؟

قهرمان تکواندو تورنمنت (مسکو – 2005) افزود: آنچه مسلم است اینکه باید از سوی مسوولان ذیربط بازنگری کاملی در تمامی سطوح این رشته انجام پذیرد و اگر وضع به همین صورت پیش برود، باید فاتحه این ورزش را خواند.

رییس اتحادیه متخصصان ورزشهای رزمی با اشاره به فعالیت‌های این اتحادیه در سال 86 از برگزاری اولین دوره مسابقات فول کنتاکت و جودو قهرمانی کشور و اعزام تیم ملی تاپ تکواندو به رقابت‌های کیک بوکسینگ قهرمانی جهان در سال جاری خبر داد.

منبع: هفته نامه نیرو، چهارشنبه، 9/3/1386