کسب عنوان سیزدهم جهان به هیچ وجه مورد قبول خانواده ورزش و تکواندو کشور نیست و کسانی که کسب این عنوان را مورد تایید خانواده تکواندو می‌دانند، احتمالاً منظورشان چهار دیواری فدراسیون و کارکنان آن می‌باشد.

سید علی حق‌شناس رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل کانون تکواندوکاران ایران (اولین نهاد مدنی ورزش کشور) و اتحادیه متخصصان ورزش‌های رزمی در گفت و گو با ایسنا با بیان این مطلب افزود:‌ مسابقات تکواندو قهرمانی جهان همواره سوای مسابقات آسیایی، جام جهانی و حتی المپیک بوده و تکواندو ایران در طی چندین سال برگزاری این رقابت‌ها به تعداد انگشتان دست هم مدال طلا کسب نکرده،‌ ولی فدراسیون تکواندو همواره با بزرگنمایی مسابقات دیگر، تمامی ضعفها را پوشانده است.

قهرمان تکواندو تورنمنت بلژیک (بروکسل – 2000) افزود: واقعیت‌های تکواندو ایران در عمل چیز دیگری است، عدم پشتوانه سازی، عدم بکارگیری نخبگان، متخصصان و کنار گذاشتن مربیان مجرب و دارای کارنامه، رودر رو قرار گرفتن با اولین نهاد مدنی ورزش که بدون تخصیص یک ریال بودجه و کارشکنی‌های مختلف در طی هفت سال کارنامه‌ای به مراتب پربارتر در بعد داخلی و بین‌المللی داشته، بزرگنمایی بیش از حد پتانسیل تکواندو ایران برای منافع شخصی با کار سیاسی و انواع و طرق مختلف دیگر، حقایقی است که نتیجه آن تنزل تکواندو ایران در حد واندازه دهه شصت است.

حق‌شناس در ادامه گفت: متأسفانه برخی آقایان بجای عذخواهی رسمی از مردم که سرمایه و بیت‌المال خود را در اختیار آنها قرار داده‌اند، شتابزده و بی مهابا به سینه سوختگان این ورزش می‌تازند و همچون همیشه با توسل به حربه ناداوری و ارایه اطلاعات نادرست و همچنین آمار مغایر با عرف و اعلام رسمی مرجع تکواندو جهان فریب افکار عمومی را سر لوحه کار خود قرار می‌دهند.

قهرمان تورنمنت تکواندو (مسکو – 2005) افزود: آنچه مسلم است اینکه باید از سوی مسئولان ذیربط بازنگری کاملی در تمامی سطوح این رشته انجام پذیرد و اگر وضع به همین صورت پیش برود،‌ باید فاتحه این ورزش را خواند. رئیس اتحادیه متخصصان ورزش‌های رزمی با اشاره به فعالیت‌های این اتحادیه در سال 86 از برگزاری اولین دوره مسابقات فول کنتاکت و جودو قهرمانی کشور و اعزام تیم ملی تاپ تکواندو به رقابت‌های کیک بوکسینگ قهرمانی جهان در سال جاری خبر داد.

منبع: هفته نامه عصر ورزش، چهارشنبه، 9/3/1386