رییس اتحادیه ی متخصصان ورزش های رزمی اعتقاد دارد کسب عنوان سیزدهم تکواندو جهان به لحاظ مرغوبیت مدال، مورد قبول خانواده ورزش و تکواندو نیست.

سید علی حق شناس اظهار کرد: مسابقات جهانی تکواندو، همواره جدای مسابقات آسیایی، جام جهانی و المپیک است و در طول چندین سال برگزاری این رقابت ها، به تعداد انگشتان یک دست هم موفق به کسب مدال طلا نشده ایم.

قهرمان تورنمنت بلژیک افزود: واقعیت های تکواندوی ایران در عمل از جهات دیگری هم قابل بررسی است. عدم پشتوانه سازی عدم به کارگیری نخبگان و کنار گذاشتن مربیان مجرب و دارای کارنامه، بزرگنمایی بیش از حد پتانسیل تکواندو ایران حقایقی است که نتیجه آن، تنزل تکواندو ایران در حد دهه شصت است. به این موارد می توان رودررو قرار گرفتن با اولین نهاد مدنی ورزش که بدون تخصیص یک ریال بودجه دولتی و علیرغم کارشکنی های مختلف، کارنامه ای پر بار را ارائه کرده است اضافه کنیم . قهرمان تورنمنت تکواندو مسکو 2006 تصریرح کرد: متاسفانه برخی به جای عذرخواهی از مردم، به دل سوختگان این ورزش می تازند و مثل همیشه به حربه ناداوری، متوسل می شوند. قدر مسلم باید از سوی مسوولان ذیربط بازنگری کاملی در تمامی سطوح این رشته انجام پذیرد.

رییس اتحادیه ی متخصصان ورزش های رزمی در پایان از برگزاری  اولین دوره ی مسابقات فول کنتاکت و جودو قهرمانی کشور و اعزام تیم منتخب تاپ تکواندو به رقابت های کیک بوکسینگ قهرمانی جهان در سال جاری خبرداد.

منبع: روزنامه گل، سه شنبه، 8/3/1386