سید علی حق شناس مدیر عامل و رییس هیات مدیره اتحادیه صنفی کانون متخصصان ورزش های رزمی با بیان این مطلب در گفت و گوی اختصاصی با روزنامه ورزشی نود مورخه 12/2/84 گفت: با توجه به حجم گسترده سبک ها و خیل عظیم رزمی کاران ضرورت تاسیس یک مؤسسه قانونمند و کاملاً تخصصی را در ورزش های رزمی احساس کردیم که به همین منظور اولین اتحادیه صنفی ورزشی را با طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم در عرصه رزمی کشور پایه‌گذاری نمودیم. همچنین در رشته‌های تکواندو، جودو، کاراته، تاپ تکواندو، ووشو (کونگ‌فو) و سبک‌های ابداعی، معاونت‌های اتحادیه به همراه حوزه معاونت اجرایی راه‌اندازی خواهد شد.

به همین منظور مشغول مطالعه در خصوص تعیین نفرات ذیصلاح در رأس این معاونت‌ها هستیم. مجموعاً با توجه به اختیارات قانونی در تمامی سبک‌ها و رشته‌های رزمی فعالیت خواهیم کرد.

رییس اتحادیه متخصصان ورزش‌های رزمی با اشاره به مستقل بودن توان مالی و فنی اتحادیه گفت: تجربیات فراوانی در مدیریت چهار ساله گذشته به سابقه فعالیت در تشکیلات اولین نهاد مدنی ورزش کشور به همراه داریم که در کنار توان بالای اجرایی در اتحادیه، عصای دست ما خواهد بود. حق‌شناس با اشاره به لزوم حمایت دولت از سازمان‌های غیر دولتی قانومند گفت: علیرغم حجم بالای فعالیت در سال‌های گذشته و شعارهای جذاب دولت مبنی بر حمایت از نهادهای مدنی هیچگونه حمایتی را شاهد نبودیم که امیدواریم دولت آینده در این زمینه تجدید نظر کلی داشته باشد.

اتحادیه متخصصان علاوه بر فعالیت در زمینه‌های فنی، در فعالیت‌ها و رویدادهای ورزشی و اجتماعی حضوری پویا و سازنده خواهد داشت.

ضمناً نظر به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مشارکت عمومی و همبستگی ملی در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه کلیه اعضاء و هواداران حضوری پرشور خواهیم داشت.

منبع: روزنامه نود، دوشنبه، 12/2/1384