دومین دوره مسابقات آزاد تکواندو قهرمانی کشور با حضور تکواندوکاران سراسر کشور از تمامی استانها در تاریخ 16 و 17 مرداد ماه برگزار می‌شود.

جواد مشیری دبیر کانون تکواندوکاران ایران (1384-1382) با بیان این مطالب افزود : اولین دوره این مسابقات سال گذشته با کمیت بیش از 600 تکواندوکار که در طول یک دهه گذشته بی‌سابقه بوده است و با کیفیت بی‌نظیر توسط اولین نهاد مدنی ورزش کشور برگزار گردید. مشیری در مورد برنامه‌های آتی کانون به خبرنگار عصرو رزش گفت: کانون تکواندوکاران به عنوان طلایه‌دار خصوصی سازی در ورزش کشور بدون توجه به مسائل حاشیه‌ای کما فی‌السابق پیرو تقویم مصوبه هیأت مدیره کانون فعالیت مقتدرانه خود را ادامه می دهد.

وی همچنین گفت: کانون با توجه به سیاستهای خود در تمامی ابعاد تکواندو فعالیت کرده و با توجه به استقبال بی‌نظیر رزمی کاران سراسر کشور از اولین سبک آزاد تکواندو و جهان (تاپ تکواندو) برنامه‌های مدون جهت گسترش هرچه بیشتر این سبک طبق برنامه‌ریزی دقیق به اجرا درمی‌آید. مشیری در مورد اینکه برخی کانون را به مدارس غیر انتفاعی تشبیه می‌کنند که باید از فدراسیون کسب تکلیف کند گفت: این مباحث دیگر تکراری و کهنه شده است و پرداختن به آنها و این قبیل مسائل پیش پا افتاده در حد تشکیلاتی قوی چون کانون نیست، متاسفانه عده‌ای به دلیل دانش‌ بالای خود و از آنجایی که واژه غیر انتفاعی در اذهان با مدارس غیر انتفاعی تداعی شده و می‌شود فکر می‌کنند که کانون یک مدرسه است و فدراسیون یک وزارتخانه!! در حالی که فدراسیون بر اساس قانون به مانند کانون یک نهاد غیر دولتی و یک تشکل مردمی است.

که می‌توانند در نهاد مردمی دیگر حضور داشته باشند. تنها تفاوت در این مقوله تخصیص بودجه دولتی به فدراسیون است که کانون از آن بی‌بهره است و بدون بودجه کارنامه این چنینی ارائه می‌دهد. ضمن اینکه قرار دادن هر سازمان غیر انتفاعی در سطحی برابر و همسو با یک سازمان همردیف قیاس درستی نیست. مثل اینکه بگوئیم کمیته ملی المپیک به عنوان یک نهاد غیر دولتی و غیر انتفاعی باید برود زیر نظر سازمان تربیت بدنی یااینکه دانشگا آزاد باید برود زیر نظر دانشگاه سراسری. اگر قیاسی در مورد کانون و فدراسیون هم باشد قیاسی دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه سراسری بهترین قیاس است. وی در خاتمه شایعه حمایت از برخی به اصطلاح تشکل‌ها از سوی کانون را مردود دانست و گفت: این به ظاهر تشکل‌ها که دارای سوابق مشخص بوده‌اند و مجوز اصلی فعالیت یعنی ثبت در قوه قضائیه را به دلیل موارد و تخلفات متعدد قانونی ندارند به هیچ وجه از حمایت کانون برخوردار نبوده و در همین جا شایعه حضور آنها را تحت پوشش کانون تکذیب می‌کنم.

کانون به عنوان اولین نهادمدنی ورزش کشور در راستای سیاستهای کلان خود و درخواست تشکل‌های غیر دولتی قانونی تنها از نهادهای سالم و قانونمند حمایت می‌کند.

منبع: هفته عصر ورزش، شماره 133، پنجشنبه، 9/5/1382