سید علی حق‌شناس ریاست کانون تکواندوکاران ایران طی گفتگویی مشروح از نحوه برخورد سازمان تربیت بدنی و مهندس مهر علیزاده ریاست سازمان با تشکل های مردمی و کانون تکواندوکاران انتقاد کرد.

در زیر مشروح سخنان ایشان را که از سوی معاونت مطبوعاتی کانون دریافت شده است می‌خوانید:

از بدو تشکیل و آغاز به کار اولین نهاد مدنی ورزش کشور مشکلات عدیده‌ای را شاهد بودیم،‌ اما بدلیل پشتوانه مردمی، قانونمند بودن محض و نظام یافتگی بی‌نظیر کانون به عنوان طلایه‌دار خصوصی سازی در ورزش کشور علیرغم کار شکنی‌ها و بدون تخصیص یک ریال بودجه دولتی حضور مثبت و سازنده نهادهای مدنی و سازمانهای غیر دولتی قانونی را در عرصه ورزش نظام به طور شگفت‌آوری به مخالفان حضور این نهادها به اثبات رساندیم.

سید علی حق‌شناس بنیانگذار و رییس هیأت مدیره اولین فدراسیون غیر انتفاعی تاریخ ورزش ایران با بیان این مطلب در خصوص همکاری یا عدم

همکاری سازمان تربیت بدنی به عنوان متولی دولتی ورزش کشور افزود :

ملت غیور و مسلمان ایران اسلامی 25 سال قبل به منظور ایجاد یک مردم سالاری دینی که در حال حاضر الگوی جهانیان می‌باشد نظام استبدادی 2500 ساله شاهنشاهی را به رهبری بزرگمرد تاریخ  خمینی کبیر (ره) از میان برداشتند. پس باید قبول کنیم که نظام استبدادی و اجرای کلیه امور از یک مجرا و یک کانال سال ها است به بهای خون هزاران شهید گلگون کفن از میان رفته است. حضور نهادهای مدنی در تمامی عرصه‌ها نیز در قالب قانون اساسی که یادگار مادگار حضرت امام (ره) می‌باشد لحاظ شده و مقام معظم رهبری التزام به آنرا بر همگان واجب نموده‌اند، قانون اساسی‌ای که مظهر اقتدار ملی ما است.

متأسفانه از بدو تأسیس کانون تکواندوکاران ایران شاهد کار شکنی‌ها و موضع‌گیری جهت‌دار مسؤولان سازمان تربیت بدنی در قبال این نهاد نوپا بودیم. سال گذشته نیز مکتوبی را مبنی بر کارشکنی و عدم همکاری سازمان تربیت بدنی به ریاست محترم جمهوری اسلامی تسلیم کردیم که در این خصوص دستور توضیح، پیرامون موارد مطرح شده به ریاست سازمان داده شد که رونوشت آن نیز برای ما ارسال گردید.

پیرو سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی تا پایان برنامه سوم توسعه غالب نهادهای دولتی می‌بایست در اختیار بخش‌های خصوصی و مردمی قرار گیرد. ضمن اینکه کلیه مسؤولان عالی رتبه نظام از جمله ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت و ریاست محترم جمهوری به کرات از حضور سازنده نهادهای مدنی ورزشی در راستای خصوصی سازی واقعی که عامل اصلی پیشرفت می‌باشد در ورزش تاکید و حمایت کرده‌اند، اما آقایان مسؤول ورزش کشور که در گفتمان ها و ارایه طرحهای جامع و نافع به ظاهر از این امر تبعیت می‌کنند در عمل برای یک تشکل مردمی مشکل ایجاد می‌کنند. با این تفاصیل نمی‌دانیم که قسم حضرت عباس را باور کنیم یا ...

پدیده مربیگری تکواندو ایران در سال 78 در ادامه سخنان خود افزود: ما با ارایه بیلان کاری فوق‌العاده و بی‌نظیر و ارایه خدمات بی‌سابقه به ورزش کشور در عمل هدفمان را به اثبات رساندیم و افتخار می‌کنیم که بدون تخصیص تسهیلات و اعتبارات و علیرغم وجود چنین مشکلاتی از خیلی‌ها بهتر کار کرده و می‌کنیم.

قهرمان تکواندو اروپا، آلمان (2000) افزود: به عنوان یک شهروند مسلمان ایرانی به آقای مهرعلیزاده می‌گویم با تشکل های مدنی و مردمی مقابله نکنید، تاریخ ثابت کرده است ایستادگی در مقابل خواست مردم تبعات جالب توجهی را در پی نخواهد داست. قهرمان تورنمنت بلژیک (2000) در ادامه گفت: به برخی آقایان نیز که خوشبختانه از افتخارات ورزش کشور در دنیا بوده و در تمامی رشته‌های ورزشی فنی می‌باشند می‌گویم کانون تکواندوکاران نه یک باشگاه فوتبال است و نه فلان کمیته، پشتوانه کانون مردم هستند و کانون با این پشتوانه قوی هرگونه کارشکنی را خنثی کرده و خواهد کرد.

ضمن اینکه پیرو دستورات اکید رهبر فرزانه انقلاب با کارشکنان و قانون شکنان در هر منصب و موقعیت قانوناً برخورد می‌کنیم.

آقایان چشم بادامی کره‌ای و ملتزمان رکابشان هم بدانند که اینجا ایران است،‌ مهد دلاورانی که بدون امکانات پشت دنیا را در 8 سال دفاع مقدس به خاک رساندند، اگر به دبیر کل سازمان ملل هم دان افتخاری بدهند، نمی‌توانند در مقابل غیرت دلاور مردان ایرانی ایستادگی کنند. بنیان گذار اولین سبک آزاد تکواندو در خاتمه گفت: در صدد هستیم تا تاپ تکواندو (تکواندو برتر) را در سطح جهان گسترش داده و با تاسیس اولین فدراسیون جهانی ورزشی در ایران افتخار دیگر را برای ملت شهید پرور به ارمغان آورده و برگ زرین دیگری را در تاریخ ورزش کشور به ثبت برسانیم.

منبع: هفته نامه نیرو، چهارشنبه، 25/4/1382