عملکرد سه ماهه نخست سال 82 کانون تکواندوکاران ایران بیانگر برنامه‌ریزی هدفمند و سازماندهی منسجم اولین نهاد مدنی ورزش کشور می‌باشد که به عنوان طلایه‌دار خصوصی سازی در ورزش کشور به طور بسیار ارزنده، حضور مطلوب نهادهای مستقل سالم و قانونمند را در عرصه ورزش کشور به اثبات رسانیده است.

جواد مشیری دبیر کانون تکواندوکاران ایران (1384-1382) و از رزمی کاران با سابقه کشور با بیان این مطلب افزود: در صورتی که نیمی از بودجه‌های هنگفتی که از سوی دولت در اختیار فدراسیونها قرار می‌گیرد در اختیار نهادهای مدنی قانونی قرار گیرد شاهد تحولی عظیم در عرصه ورزش خواهیم بود و به واقع ورزش کشور نیازمند این تحول می‌باشد. وی با اشاره به برنامه‌های کانون تکواندوکاران ایران که به عنوان اولین فدراسیون غیر انتفاعی ورزش از ابتدای سال 81 با اخذ مجوزهای لازم از وزارت کشور و قوه قضاییه فعالیت خود را آغاز کرده است گفت: در آینده نزدیک دومین دوره مسابقات تکواندو آزاد قهرمانی کشور را در چهار رده،  سنی برگزار خواهیم کرد. وی افزود: مسابقات سال گذشته با کیفیت و کمیت فوق‌العاده بی‌نظیری طی ده سال گذشته توسط کانون تکواندوکاران برگزار گردید. همچنین تیم منتخب تاپ تکواندو، اولین سبک آزاد تکواندو را پس از برگزاری دو مرحله اردوی آماده سازی به مسابقات برون مرزی اعزام خواهیم کرد.

ضمناً علاوه بر برگزاری مسابقات قهرمانی در استانهای کشور دوره‌های آزمون ارتقاء کمربند و مربیگری و داوری را در سیستم‌های تحت پوشش به طور منظم برگزار خواهیم کرد. وی با اشاره به اینکه کانون تکواندوکاران تنها نهاد مدنی ورزش کشور است که بر اساس اساسنامه مصوب کمیسیون ماده 10 احزاب، مجاز به راه‌اندازی و تحت پوشش قرار دادن سبک‌ها و سیستم‌‌های مختلف ورزش تکواندو و هنرهای رزمی کره می‌باشد گفت: به اصطلاح تشکل‌هایی که سوابقشان مشخص بوده و از نظر قانونی دچار مشکلات عدیده می‌باشند، با مطرح کردن بحث سبکها مهر غیر قانونی بودن خود را محکم‌تر می‌کنند.

مشیری افزود: التزام به قانون و قانونمداری و احترام به قانون اساسی که یادگار حضرت امام (ره) می‌باشد خواست مسؤولان عالیرتبه نظام است و این مساله از ارکان اصلی رشد و توسعه اجتماعی و فرهنگی می‌باشد.

وی همچنین برخوردقانونی با قانون شکنان را در هر لباس و موقعیت خواست مقام معظم رهبری دانست.

منبع: هفته نامه نیرو، چهارشنبه، 11/4/1382