سید علی حق شناس، در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا، افزود: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اشتغال زایی و فرمایشات رییس جمهور، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره‌ی حضور فعال بخش‌های خصوصی در ورزش، این کانون را به صورت قانونمند پی‌ریزی کرده و در همین چارچوب حرکت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه کانون تکواندوکاران ایران، اولین سازمان بخش خصوصی ورزش کشور است و در واقع عملکرد همسو با یک فدراسیون ورزشی را دارا است، اظهار داشت: این کانون پیرو اهداف اساسنامه‌ی خود و مفاد آن و هم‌چنین در نظر گرفتن قانون احزاب، با ثبت در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری و چاپ آگهی مربوط به آن در روزنامه رسمی کشور،‌ فعالیت خود را شروع کرد.

حق‌شناس، در مورد مسایل مطرح شده پیرامون این کانون، عنوان کرد: چرا باید عادت کنیم که همه چیز از یک کانال هدایت شده و اعمال نظر و سیاست گذاری از همان کانال صورت گیرد و رقابتی در کار نباشد؟ از هنگامی که کانون تشکیل شده است برخی از آقایان متوجه شده‌اند که واژه‌ی پیشکسوت در فرهنگ لغات فارسی وجود دارد و به سراغ پیشکسوتان رفته‌اند که باعث خرسندی ماست. وی با بیان این که در طول 8 سال گذشته،‌ تعداد کلاس‌های مربیگری و داوری برگزار شده، از تعداد انگشتان یک دست تجاوز نمی‌کند، افزود: به دلیل رقابت‌های موجود تقویم اجرایی سال 81 فدراسیون نیز پربارتر شده است. رییس کانون تکواندوکاران ایران، با اشاره به برگزاری آزمون و صدور احکام مربوطه،‌ اظهار داشت:‌ فدراسیون جهانی تکواندو (WTF) نیز این کانون را به رسمیت می‌شناسد و احکام بین‌المللی توسط این سازمان صادر خواهد شد. رئیس کانون تکواندوکاران ایران، در خصوص کمیته‌ی فنی و افرادی که با این کانون همکاری دارند، گفت: ریاست کمیته‌ی فنی کانون برعهده‌ی «محمود مشهدی رجب» است که اولین داور بین‌المللی تکواندو کشور و از اساتید مطرح و پیشکسوت تکواندو می‌باشد.

حق‌شناس،‌ در پایان با اشاره به اجرای برنامه‌های دراز مدت جمله اعزام به مسابقات برون مرزی و شرکت در تورنمنت‌های دوستانه و برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، عنوان کرد: در کنفرانس مطبوعاتی اوایل مردادماه،‌ به تشریح کامل برنامه‌های کانون خواهد پرداخت. شایان ذکر است:‌ سید علی حق‌شناس در حال حاضر دارای کمربند «مشکی دان 5» تکواندو می‌باشد. وی عناوین متعددی را در مسابقات داخلی و بین‌المللی از جمله مقام نخست تورنمنت بین‌المللی سال 2000 بروکسل بلژیک را کسب کرده است، وی هم اکنون دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی علوم سیاسی می‌باشد.

منبع: هفته نامه عصر ورزش، شماره 492، چهارشنبه، 19/4/1381